Brno čištění koberců

Koberec a grilování na terase není vhodná kombinace – ovšem stalo se… 

hloubkové čištění kobercůV profesionální úklidové firmě pracuji již několik roků a nedávno jsem si uvědomil, jak nenápadně se naplňují slova mého prvního kolegy. Ten mi kdysi řekl, že si za dobu své praxe vyslechl tolik skvělých příběhů a neuvěřitelných příhod, že oprávněně získal pocit, že v našich domácnostech žijí jen samí dobří, až výteční scénáristé a herci.

Přiznám se, že mi to tehdy připadalo řádně přitažené za vlasy. Vždyť, co se může člověk dovědět při čištění oken či koberců?

Ano, naše společnost A SERVIS LIPKA patří na úklidovém trhu k absolutní špičce. Takže práce a nových zakázek je stále mnoho. Proto se logicky může přihodit cokoliv. Ale tehdy mi to jako celek, opravdu nesedělo. Vše se změnilo nedávno, a dlužno dodat s plnou parádou…

 

Do firmy…

strojové čištění kobercůDo firmy nám tehdy zavolala nějaká mladá žena, aby si urgentně objednala naše služby, přesněji řečeno – čištění koberce. Z jejího vyprávění bylo okamžitě jasné, že si společně s přítelem a barbecue partou „zadělali“ na zcela zbytečný problém. Který již nyní nesnesl odkladu, a žádal si rychlé a účinné řešení.

Možná se někomu bude zdát vzniklá situace nadnesená, ale dostat od rodičů jedinečnou šanci užívat si – zcela beztrestně a bez jakéhokoliv omezení – velkého rodinného domu se zahradou a terasou po dobu celého měsíce – to dokáže udělat skutečné divy i s normálním člověkem.

Slečna i s přítelem zcela samozřejmě tuto jedinečnou příležitost s nadšením přivítala tím spíše, že léto bylo již přede dveřmi. Takže terasa se zahradou neutichala zábavou, smíchem a hudbou mladých lidí. Je třeba poznamenat, že nikdy se nejednalo o nějaké „nájezdy“ na zdraví a nervy sousedů. Takže vše probíhalo v dokonalé pohodě – v souladu s přírodou a mezilidskou kulturou.

O jednom…

čištění čalouněníO jednom z víkendů se kolem naší dvojice sešla necelá desítka skalních gurmánů a milovníků barbecue s jasnou představou – terasa a zahrada jsou přímo Bohem předurčeny na parádní grilovačku, zaplněnou odspodu až po samý vrchol těmi nejlepšími labužnickými specialitami, studeným pivem, vybraným vínem a jantarovou whisky. Jednoduše – byl vytvořen prostor pro rajské, či spíše pekelně dobré, byť pozemské hody…

Faktem také je, že terasu domu měla parta mladých gurmánů z podobných akcí vyzkoušenou. Takže veškeré přípravy a průběh tohoto gastronomického svátku se soustředily právě zde. Podlaha terasy byla pokryta hezkým moderním kobercem. Který sem nechala položit starostlivá maminka. Neboť na terase pravidelně snídala celá rodina, a dle jejich moudrých slov má stolování mít vše, co přísluší patřičné úrovni a kultuře.

Mladí návštěvníci ovšem ten pěkný a vkusný koberec ke svému momentálnímu štěstí i společné zábavě vůbec nepotřebovali. Takže jej odsunuli kousek stranou. Okolo stolu potom rozmístili pohodlné sezení, připravili vyčištěný gril a začali chystat své parádní víkendové menu, na které se těšili již od prvních, ještě chladných jarních dní.

Připravovala…

kvalitní čištění kobercůPřipravovala se výborná zelenina, sýry, samozřejmě více druhů masa, dobrý alkohol a také různé speciální barbecue chuťovky. Bez prvních hřejivých skleniček by se to samozřejmě obejít nemohlo. Takže parádní nálada spojená s narůstajícím hladem a chutí všech přítomných, nezadržitelně narůstala.

Slečna dále mluvila o tom, že jediný, kdo to s prvním pitím začal trošku přehánět, byl její partner – důvod? Před několika dny úspěšně ukončil semestr, a na podzim jej čekala dávno vysněná studijní stáž v zahraničí. Takže s velkou úlevou, a až s dětskou radostí tuto radostnou událost – byť s mužskou bezprostředností oslavoval…

Každopádně – přesně takto by mělo to správné grilování vypadat – uvolněná atmosféra, vonící lahodné chuťovky na stole, výtečné a vychlazené pití. Slečna, dle vlastních slov byla dosud s veškerým průběhem nesmírně spokojená, a zřejmě to na ní bylo náležitě vidět. Její přítel náhle zatoužil projevit jí hlubokou náklonnost. Tak se jednoduše rozhodl pro jedno pevné a láskyplné objetí, které umocní dlouhý polibek…

Nešťastná…

kde nechat vyčistit koberecNešťastná náhoda je potvora, která si v našich životech zpravidla najde své místo. Pokud to sama uzná za vhodné, a to zásadně v nejméně očekávaný moment. Oba – muž i žena – stáli nedaleko grilu, kde se právě připravovalo šťavnaté maso a křupavá zelenina. Nedaleko, na menším stolku již byly připravené dressingy nejrůznějších chutí, saláty, balsamico a jiná gastronomická lákadla.

Mladý zamilovaný muž si zřejmě – v návalu upřímných citů a pochopitelné studenské radosti – zcela neuvědomil, že jeho krásná dívka má v tomto okamžiku obě ruce plné dalších dobrot. Takže se vlastně blížícímu karambolu nedalo nikterak účinně zabránit. Muž svou plně zaměstnanou lásku nadšeně objal, a ta – dokonale překvapena – začala ztrácet rovnováhu.

Všechno, co držela nic netušící dívka v dlaních, letělo nezadržitelně a hodně dramaticky přímo na koberec. Co bylo ovšem ještě horší – vrávorající děvče se pomocí rukou snažilo nejistými a tápavými pohyby něčeho zachytit. Což mělo za následek, že převrátila nedaleko stojící servírovací stolek se všemi těmi delikatesami, dressingy a vynikajícími pochutinami. Bylo nad slunce jasnější, že hladká deska stolku nemá nárok všechny ty dobroty udržet. Takže skončily tam, kde si je rozhodně nikdo nepřál – přímo na koberci. Neboť tak tomu, prostě paní Náhoda chtěla…

Dalo se…

nejlevnější čištění kobercůDalo se snadno usoudit, že je mladá žena v telefonu silně rozrušená a naší úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, čištění koberců Brno, úpěnlivě prosila o rychlou a účinnou pomoc. Ještě dodala, že její sebevětší snaha k vyčištění nešťastného koberce vůbec nikam nevedla.

Bylo nám jasné, že to vše, co se ocitlo na koberci, rozhodně není  z komplexního hlediska vůbec žádná maličkost. Přesto jsme byli s kolegy přesvědčeni, že se nejedná o žádnou přírodní katastrofu, která by mohla nás – zkušené dlouholeté profesionály – jakkoliv rozhodit.

Sympatická slečna od nás obdržela slib, že učiníme vše, co je v našich silách a pevně věříme, že bude s konečným výsledkem spokojena. Na to vše zareagovala trošku nejistě – dá se říci – překvapivě. Čekali jsme od ní sice leccos, ale na co se nás zeptala, bylo vážně nečekané.

Především…

cena čištění kobercůPředevším znovu zdůraznila, že potřebuje od nás slyšet – tedy od odborných profesionálů a znalců, že na čištění koberců naše firma nepoužívá tzv. suchou páru, či nějaké jiné parní čističe. Dle svých slov již jednou takové čištění zažila na vlastní kůži, a hrozně nerada by tento zážitek podstoupila znovu.

Tehdy se jednalo o její oblíbený koberec v dívčím pokoji. V té době byla ještě studentkou střední školy. Ale výsledek parního čištění jí vůbec nenadchnul, dá se konstatovat, že ji rozčaroval. Takže následky má před očima dosud. Firma, která její koberec čistila, se prostě a jednoduše řečeno, vůbec nevytáhla a čištění párou ji navždy a trvale zklamalo.

Při jejím telefonátu mojí kolegové pochopili její obavy a obratem jí také všechno vysvětlili. V první řadě se snažili objasnit technický pojem – čištění suchou párou. Tato běžně dostupná metoda využívá speciální čistící parní stroj, ve kterém se postupně zahřívá menší množství vody až na provozní teplotu kolem 140° C.

 

Protože…

recenze čištění kobercůProtože vody je ve zmíněném stroji poměrně malé množství, dá se mluvit o tzv. suché páře. A právě touto párou se znečištěné koberce následně čistí. Tento technologický systém je prý šetrný ke každému materiálu, zbytečně jej nepromáčí a pracuje efektivně. Je třeba ovšem důležité přiznat, že tato metoda není velmi účinná. Neboť nedokáže koberec vyčistit až do hloubky struktury a není schopna jej zbavit starších a zašlapaných nečistot.

Mladé sympatické klientce jsme následně poskytli důležité informace, které by měl každý zákazník předem vědět, aby se svobodně mohl rozhodnout – dle svého nejlepšího uvážení. Naše úklidová společnost A SERVIS LIPKA, strojové hloubkové čištění koberců Brno, z principu nároků na špičkovou kvalitu námi odváděné práce – zásadně nevyužívá ani technologii parního čištění, ani žádné jiné alternativní metody typu extrakčního čištění  koberců. Jediným ověřeným a spolehlivým systémem, který splňuje naše značné a vyhraněné nároky na kvalitu, je hloubkové strojové čištění koberců, které představuje výběrovou esenci těch nejmodernějších technologií. 

Tato metoda je na úklidovém trhu bezkonkurenční, pokračovali jsme v rozhovoru. I když je relativně o něco dražší, než-li běžně používané a již zmíněné systémy čištění, dosahované výsledky jsou v každém směru absolutně neporovnatelné. Tato slova říkáme s plnou odpovědností za každý koberec, který jsme kdy vyčistili.

Přitom…

jak vyčistit koberecPřitom je tajemství a magie tohoto systému úžasně prostá. Využívá se při něm nejen síla a energie našeho rotačního stroje, ale rovněž velkého výkonu kartáčů. Které jsou přitom vůči koberci velmi šetrné. S tímto velice důležitým faktorem vstupuje do čistícího procesu, rovněž nepostradatelný unikátní chemický přípravek značkové provenience – Bosch RTS, který zde sehrává nesmírně důležitou roli.

Rotační kartáče svým pohybem zapracují zmíněnou chemickou látku až do samotného nitra koberce. Kde se speciální složení roztoku postará o malý zázrak. Vznikající aktivní pěna na sebe postupně „nabaluje“ všechny nečistoty, alergeny, roztoče a zdraví škodlivé mikroorganizmy. Přičemž rezolutně zvládne i špínu, která dlouhá léta úporně odolávala. Neboť byla stále hlouběji zašlapávána tisícovkami kroků při běžném denním používání. S plnou odpovědností můžeme proto konstatovat, že tímto způsobem docílíme nejen precizní čistoty každého koberce. Ale zároveň jej plnohodnotně vydezinfikujeme.

Mladá žena občas pozorně přisvědčila, sem-tam jemně souhlasila, ale bylo zcela evidentní, že je s vysvětlením společnosti na nejvyšší míru spokojená. To ještě, slečno, ale není zdaleka všechno, ozvalo se z naší strany. Ty silné kartáče, výjimečná chemie Bosch RTS, či skvělá aktivní pěna patří jen do první etapy našeho čištění – čím vyčistit koberec diskuze.

Druhý krok…

čím vyčistit koberecDruhý krok prováděný úklidovou firmou A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění a dezinfekce koberců Brno, totiž reprezentuje, stejně tak důležitá etapa vysávání, která je „na hony“ vzdálená klasickému sobotnímu vysávání doma – s vysavačem za zády. Skutečně jediné, co mají společného, bude zřejmě samotné sloveso – vysávat.

Neuvěřitelně výkonný třímotorový vysavač, který naše firma dlouhodobě používá, nekompromisně a s jistotou vtáhne do svého filtru všechny zbytky pěny s veškerou, i lety zažranou špínou, a společně s  roztoči i všemi mikroorganizmy odsaje zároveň také vlhkost. Takže na závěr naší práce odevzdáváme našemu klientovi krásně čistý, hebký a svěží koberec, který je završen důležitým bonusem – v podobě perfektní a vonící dezinfekce.

Následující reakce mladé klientky proto nikoho z nás nepřekvapila – prosím vás, kdy tedy můžete k nám přijet, a pomůžete mi? Udělali jsme s termínem co se jen udělat dalo. Takže za dva dny jsme již stáli i s naší technikou na terase jejího domu, který byl obklopen velkou a krásně udržovanou zahradou. Připravili jsme si vše potřebné, a pozorně se rozhlédli kolem sebe.

První…

přípravky na čištění kobercePrvní pohled na postižený koberec dal naší vystresované zákaznici – sympatické slečně, plně za pravdu. Ten nešťastník dostal skutečně ty nejtvrdší údery. Které mohou v podobné situaci koberec postihnout. Proto již při prvním zběžném pohledu spíše připomínal starý pokrovec z ovčí vlny, který ležel několik dlouhých sezón v psí boudě a každý na něj již dávno zapomněl.

Map, skvrn a fleků na něm bylo nepočítaně. Přes viditelnou a úpornou snahu o jeho vyčištění, byl povrch koberce více než nevzhledný až odpuzující. Navíc celý zašedlý a doslova vysílal zoufalé S.O.S. do všech světových stran. Nezbývalo nám skutečně nic jiného, než-li mu obratem velice rychle vyhovět. Aby se jednak svým vzhledem, ale i funkcí vrátil zpět, kde byl před příjemným večerem s grilem a hudbou.

Bez jakýchkoliv dalších slov jsme se dali urychleně do práce – vždyť i toto je pro naší společnost A SERVIS LIPKA od samotného počátku typickým rysem. Klientovo přání je u nás téměř posvátné, a jeho představy, přání a nároky ctíme jako nepsaný zákon. V tomto směru neznáme ani netolerujeme jakoukoliv snahu, či pokus o kompromis.

 

Rotační…

péče o světlý koberecRotační kartáče s hustou a bohatou pěnou z přípravku Bosch RTS zapůsobily přesně dle našich představ a předpokladů, což bylo téměř okamžitě patrné. Naše mladá klientka nás nejdříve pozorně sledovala, aby se vzápětí – s patřičnou dávkou naděje – raději ztratila někde v domě. Takže jsme měli práci a koberec jen pro sebe. Každopádně, ani nám to zvlášť dlouho netrvalo. Neboť koberec byl spíše delší než širší. Takže zhruba za hodinu jsme se již mohli chystat k odchodu. 

Mladá žena v tomto okamžiku již zase stála na prahu terasy a tvářila se velmi spokojeně až nevěřícně – na jejím místě bych pravděpodobně reagoval stejně. Neboť koberec se úplně změnil. Po jizvách a všech ranách, které utrpěl při grilování a nešťastném objetí – nebylo sebemenší památky, barvy a vzory zcela ožily a jeho nadýchaná čistota a hebkost opět lákala na terasu – k příjemnému posezení při ranní kávě na letním sluníčku.

Pro mne a kolegu to byla, v jistém slova smyslu běžná pracovní rutina, kterou sice máme stále stejně rádi a velice nás těší. Ale stále více a častěji ji vnímáme jako zisk dalšího kladného bodu do portfólia naší úklidové společnosti A SERVIS LIPKA,  hloubkové strojové čištění a dezinfekce koberců Brno. Takže jsme se balili k odchodu bez větších emocí a s přehledem zkušených matadorů světa úklidu.

Mladá…

jak odstranit skvrny z koberceMladá sympatická žena nám, jménem svým i jménem svého přítele, upřímně a nadšeně děkovala a zároveň se rovnou zeptala, zda podobně úžasným způsobem dokážeme zvládnout i okna v jejich domě. Na našich webových stránkách totiž našla informaci o tom, že jako komplexní úklidová firma nabízíme také mytí a čištění oken. Přirozeně, že ano – přisvědčili jsme téměř unisono – velice rádi se budeme věnovat i vašim oknům, slíbili jsme s úsměvem naší nové klientce.

kdo vyčistí koberecNa zpáteční cestě autem, jsme následně s kolegou konstatovali, že je ve své podstatě úplně jedno, čemu se v životě člověk věnuje a jakou práci vykonává. Pokud svou práci dělá naplno a věnuje se jí i svým srdcem. Potom to druhá strana – v našem případě zákazník –  velice rychle vycítí a dokáže mu dát najevo svou důvěru, radost a spokojenost. A to je jeden z hlavních důvodů proč jsem rád, že pracuji právě ve firmě  A SERVIS LIPKA. Neboť právě zde nacházím všechny důležité aspekty, na kterých mi v mém životě trvale záleží!

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *