Praha čištění koberců

Koberec a verše psané fixami – inspirace nebo pohroma?

hloubkové čištění kobercůPokud si někdo myslí, že čištění koberců bývá věcí více či méně stereotypní, šedivou až nezáživnou, velmi rád mu v tuto chvíli nabídnu pravý opak tohoto tvrzení – není to totiž zase až tak dávno, co nám do naší úklidové firmy zavolal jistý pán… 

Upřímně řečeno, jeho slova nás překvapila. Začal s tím, že o naší firmě A SERVIS LIPKA, čištění koberců Praha 1, slyšel pouze to nejlepší, což mu také následně webové stránky a ohlasy klientů plně potvrdily – dle jeho slov potřebuje velmi urgentně využít našich služeb, neboť se jemu a jeho přátelům podařilo provést něco, co se nestává zrovna každý den. Jak vyčistit koberec?

Objednávku na čištění jeho koberce jsme proto přijali se značnou dávkou skryté zvědavosti. Jistě, není to právě profesionální, ale z pohledu běžného člověka celkem pochopitelné. Za dva dny jsme proto zazvonili u dveří jeho podkrovního bytu. Otevřel nám vysoký, sympatický třicátník a uvedl dovnitř.

 

Nebylo…

strojové čištění kobercůNebylo možné, alespoň jedním drobným slovem nebo citoslovcem nepochválit jeho byt. Neboť se nám jeho domov skutečně velmi líbil – sálala z něj svobodná a tvořivá duše. Byt tvořila pouze jedna, ale poměrně rozlehlá místnost plná knih, obrazů, malých kouzelných drobností, pozoruhodných detailů a nečekaných cizokrajných předmětů. Jednoduše, bydlení skutečného bohéma a umělce.

Uprostřed velké místnosti, vlastně spíše haly ležel velký světle šedý koberec s jemným barevným dekorem. Když jsem si jej však prohlédl  trochu blíže – zjistil jsem, že dekor tvoří vlastně rukopis různých lidí. A je vlastně tvořen běžně dostupnými fixkami. Takže se na jeho ploše střídaly barvy i odlišné tvary a styly písmen. Hmm, to je tedy pro mne překvapení – pomyslel jsem si v duchu.

Za chvilku ke mně přistoupil i kolega. Stáli jsme oba mlčky nad tou velkou „popsanou stránkou“ koberce. A oba jsme měli trochu zvláštní a trochu smíšené pocity, že si buď z nás tenhle mladý muž „střílí“ a nebo, že se jedná o originální a unikátně vytvořený stylový koberec. Který dokáže zmást i nás profesionály, kteří za léta své praxe zvládli vyčistit již několik fotbalových hřišť pokrytých koberci.

Obrátil…

dezinfekční čištění kobercůObrátil jsem se proto na muže s nevtíravou otázkou, kde vlastně leží pravda…

Bylo na první pohled evidentní, že klient je docela v rozpacích. A že se mu do vysvětlování vůbec nechce. Ale nakonec mu nic jiného nezbývalo – jasně, že jsem ho – obrazně řečeno, maličko popostrčil. Ale to pouze v zájmu a prospěchu věci!

Naznačil jsem mu, že musíme znát celé pozadí znečištění. Pokud máme zaručit, aby naše ověřená technologie fungovala tak jak má. V žádném případě nemůžeme připustit, aby se při naší práci něco pokazilo a na místo koberce tu ležel jeden velký nevyčištěný problém. Čím vyčistit koberec?

 

 

Dobře…

péče o světlý koberecDobře, pánové tak pojďme k jádru mého problému, rozhodl se nakonec náš nový klient. To, co zde vidíte je můj oblíbený – nízce střižený vlněný koberec, který jsem si přivezl ze zahraničí. Bohužel, stal se smutnou obětí jedné poetické chvíle – ta slova napsaná na jeho ploše různými fixkami – jsou verše mých tří, vínem a radostí inspirovaných dlouholetých přátel. – 

Já i s kolegou jsme byli pořádně překvapeni. Neboť něco podobného se nám, za dlouhá léta naší praxe ještě nepřihodilo. Použít totiž elegantní a skutečně krásný exemplář – zřejmě ručně tkaného – koberce jako příruční kus papíru, to se opravdu přihodí málokdy a lze spatřit – troufám si říct – pouze jednou za život! Jednoduše, každý jsme jiný a hlavně svůj….

Mladý muž tam stál, usmíval se a krčil rameny – kdyby mi na tom koberci tolik nezáleželo pánové, kašlu na to a vyhodím ho, ale spojuje mne s ním mnoho podstatných  a nenahraditelných záležitostí. Navíc, ty verše jsou inspirované tělesnou krásou ženské bytosti, takže prudérní člověk by se mohl začít červenat. Řekněte mi, pánové upřímně, dá se s tím něco účinného a rozumného udělat?

Netuším…

kvalitní čištění kobercůNetuším, co mne to v tu chvíli napadlo, ale moje odpověď byla netradiční a neobvyklá. Pokud chcete mít dotyčný koberec zase takový, jakým byl ještě před několika dny, určitě byste si ho měl – a to určitě z každého úhlu vyfotit, aby se vám ten literární a originální nápad s unikátním výtvarným pojetím jednou provždy neztratil, co vy na to?

Klient jakoby náhle procitnul. Za několik okamžiků již stál na menším hliníkovém žebříku a z nadhledu začal fotit ten osobitý a zvláštní artefakt, přičemž se nám o všem rozpovídal. Víte, měli jsme tu o víkendu menší pánskou jízdu. Bylo u mne několik nejlepších přátel, takže se pilo, diskutovalo i kouřilo. Jednoduše příjemně a skvěle prožitý večer.

Jenže, pohoda a víno rádo stoupá do hlavy, takže ze mne náhle vypadl takový „košilatější“ veršík, a samozřejmě, někdo z přátel se ke mně hned přidal, a dalšího nenapadlo nic rozumnějšího, než že to chtěl hned za živé paměti zapsat – prý pro dějiny a mnohé nadšené čtenáře. V tu chvíli, nás staré ovíněné raply nenapadlo nic lepšího, než začít psát fixkami na koberec – vždyť na něm je přece místa do sytosti… Každý na koberci zaznamenal svůj kousek verše s přesvědčením, že až bude tento literární skvost hotový, tak to bude teprve ta pravá paráda!

Jenže…

kde nechat vyčistit koberecJenže rozverná inspirace měla vrtkavý průběh a zakrátko se vytratila. Takže naše velkolepá noční báseň nemá ani konec, což se ovšem nedá říct o mém koberci že, nebo se snad mýlím? Určitě ne, ubezpečil jsem opět našeho klienta, nebojte myslím, že to v pohodě zvládneme poměrně rychle. Hlavně si vše nafoťte a zdokumentujte, a my si mezitím připravíme naši techniku a vše potřebné…

Až teprve nyní si zřejmě mladý umělec uvědomil, že v místnosti také stojí velké, řádnou dávku respektu vzbuzující stroje, a v návalu ranní nedůvěry se obratem zeptal, zda to naše mechanické tepování koberci spíše neublíží – přece jenom spojení fixky, masivní mašiny, vody a saponátu!?

Dle svých slov je s kobercem téměř citově spoutaný, a navíc přítelkyně jej má také moc ráda. Proto snad pochopíte mé otázky a obavy. Samozřejmě, že vás chápeme, proto – pokud dovolíte – rád vám vysvětlím postup, kterým naše firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění koberců Praha 1, váš koberec vyčistí, a také co byste naopak mohl očekávat, pokud byste se rozhodl pro „druhou stranu barikády“ a použil k vyčištění koberce tzv. extrakční metodu – obecně vnímanou jako tepování.

Pojďme…

recenze čištění kobercůPojďme tedy přímo k věci, oznámil jsem nedočkavému klientovi. Pokud se jedná o systém tepování, odborníky označovaný jako extrakční čištění – jeho podstata spočívá v nanesení chemické látky prostřednictvím multifunkčního tepovače přímo do koberce.

Tepovač ve spojení s teplou vodou a chemií využívá síly vznikající pěny a postupně koberec zbavuje přítomné špíny. Zde se určitě vyplatí připomenout, že před samotným tepováním je velmi důležité celou plochu koberce řádně vysát, aby neobsahovala prach a jiné polétavé částice.

Jakmile je tento první, velice důležitý krok hotov, pokračoval jsem ve svém vysvětlování, je třeba se znečištěné pěny z povrchu koberce účinně zbavit. Proto je třeba koberec důkladně a pečlivě vysát – kousek po kousku, trpělivě a pomalu. Multifunkční tepovač proto obsluha přepne do polohy vysávání a čerstvě vytepovaný koberec se systematicky vysaje.

 

Většinou…

čištění čalouněníVětšinou po této etapě následuje mnohahodinové čekání. Dokud se veškerá vlhkost a voda z koberce neodpaří a plocha je tak dostatečně, resp. úplně suchá. V této fázi se rovněž doporučuje, aby se po takto vyčištěném koberci vůbec nechodilo. Snadno se totiž na vlhkou plochu nanosí nové nečistoty: Což se negativně projeví na konečném výsledku.

Hmm, tak to jasně upozorňuje na značně omezující možnosti v používání, okamžitě a spontánně reagoval náš zákazník. Ano, máte pravdu, klienti tato doporučení neslyší rádi. Ale nás se tento problém vůbec netýká. Neboť systém čištění koberců firmou Praha čištění koberců  pracuje na zcela jiných technologických principech.

Mimochodem, abych byl při svém shrnutí technologie extrakčního čištění úplný – může, a to poměrně často nastat situace, kdy po konečném vysušení zůstávají na koberci fleky a nevzhledné mapy. Jedná se o důsledek technologických specifik. Které jsou přímo spojené se systémem tohoto čištění. Firma, která u zákazníka realizuje tuto metodu, přitom nemá na podobných skvrnách přímou vinu. Jenže to klienta nemusí vůbec zajímat. Logicky proto následně dochází mezi klienty a firmou k neshodám a nepříjemnostem.

Fajn…

levné čištění kobercůFajn, tak mi nyní, prosím, zkuste stručně a srozumitelně nastínit, na jaký způsob vyčištění koberce se mohu těšit od vás, dodal už – v jistém směru znejistěný zákazník. Samozřejmě a velmi rád, vždyť jsem vám již dnes v krátkosti naznačil, že úklidová společnost A SERVIS LIPKA pracuje technologicky, odborně, výkonově a lidsky za zcela odlišných podmínek…

A zdůrazňuji, že slovo odlišně – dvakrát podtrhuji! Pro nás to totiž znamená, že jeho významu odpovídají dosažené výsledky. Přičemž pevně věříme, že našeho klienta nejen přesvědčí, ale hlavně potěší – zde se právě nachází podstata naší práce pro každého zákazníka. Pomoci, přesvědčit a výsledkem udělat radost – to již naprosto nečekaně dodal můj méně hovorný kolega.

Naše firma využívá při čištění koberců nejnovější a zároveň nejúčinnější moderní technologii, která nese , tak trochu „inženýrský název“ – hloubkové strojové čištění. V podstatě tato tři slova zcela přesně vystihují podstatu námi používané metody. Čistíme za pomocí špičkové strojové techniky, čistíme do hloubky a vždy čistě! Muž se usmál, neboť se mu zřejmě ta malá hra s pouhými několika slovy zalíbila.

Kromě…

snadné čištění kobercůKromě strojů, našich zkušených a odborně vyškolených pracovníků, hraje při této metodě nesmírně důležitou roli chemický značkový přípravek od společnosti Bosch RTS. A proto znovu opakuji – stroje, chemie a skvělí lidé, to je podstatou či magií – záleží na vašem uvážení – naší metody, která si získala nejen dobré a ceněné jméno, ale výsledky, kterých dosahujeme ukazují, že na úklidovém trhu nemáme momentálně konkurenci.

Její podstata a receptura jsou přitom celkem jednoduché. Což nám potvrzuje známou pravdu, že v jednoduchosti je krása.  Kouzlo tohto systému čištění spočívá v tom, že je třeba do hloubky struktury materiálu dostat unikátní a výjimečný roztok značkové chemické látky od firmy Bosch RTS – to je zcela klíčové – prostě zásadní, abychom docílili perfektního konečného výsledku.

S tímto nelehkým úkolem nám ovšem neocenitelně pomáhá výkonný kotoučový stroj s rotačními kartáči. Jejich činnost je opravdu obdivuhodná, přičemž je nutné jedním dechem dodat, že stroj a jeho kartáče jsou vůči každému koberci na nejvyšší možnou míru šetrné, takže jakékoliv obavy z pohledu zákazníka nejsou na místě. Bez obav mohu potvrdit, že nic nepoškodíme ani nic neponičíme…

Díky…

ceník čištění kobercůDíky této jedinečné chemické látce vzniká, s přispěním rotační síly stroje vysoce účinná pěna. Která nekompromisně nabaluje všechny nečistoty, včetně těch velmi starých a zašlapaných. V rámci „generálního gruntování“ potom v husté pěně uvíznou i všem dobře známé mikroorganizmy – roztoče, různé druhy alergenů a další, zdraví škodlivé látky.

Při tomto unikátním procesu čištění je nakonec celý váš koberec zbaven nejen všech nepříjemných a nechtěných nečistot – včetně těch značně odolných a po dlouhá léta neodstraňovaných – ale rovněž je precizně vydezinfikovaný do hloubky své tkané struktury, včetně každého jednotlivého vlasu. 

Již jen toto velmi podnětné pozitivum, spojené s kompletní dezinfekcí celého koberce posouvá naši metodu nad všechny ostatní systémy čištění koberců, které se dnes běžně používají a jsou nabízeny na úklidovém trhu. Určitě tento fakt stojí za hlubší úvahu, dodal jsem směrem ke klientovi. To ale ještě není vše, zdůraznil jsem jasným gestem i hlasem, a klient pozorně naslouchal.

Ke slovu…

cena čištění kobercůKe slovu nyní přichází druhá fáze našeho ošetření koberce. Která spočívá v dokonalém vysátí čištěné kobercové plochy. Pro naši úklidovou společnost A SERVIS LIPKA, hloubkové strojové čištění a dezinfekce koberců Praha 1, tvoří tato etapa společně s první fázi čištění – trvalou a neoddělitelnou součást jednoho celku. Jedna bez druhé totiž nefunguje a fungovat ani nemůže. Jejich symbióza je proto zcela nevyhnutelná pro úspěšný a kvalitně provedený výsledek.

Hned z kraje bych upozornil, že pro všechny běžné a známé sloveso „vysávat,“ dostává v podání naší úklidové firmy trochu jiný charakter. Náš vysavač není běžnou technikou, jak ji známe z každé domácnosti. Společnost A SERVIS LIPKA totiž používá speciální a výkonný třímotorový vysavač, který s přehledem zvládá při své činnosti více věcí najednou.

Koberec, který absolvoval první fázi čištění chemickým roztokem a jeho zapracováním do nitra koberce, se následně v této etapě pečlivě zbaví všech nahromaděných nečistot a mikroorganizmů odsátím – právě za nepostradatelné pomoci našeho výkonného vysavače. Díky svému unikátnímu výkonu, konstrukci a zkušenosti odborné obsluhy, odstraníme z koberce vše, co vyplavila hustá pěna a jedinečná chemie, takže koberec je na dlouhou dobu zbaven veškeré nečistoty, mikroorganizmů a ostatních zdraví škodlivých látek.

Společně…

jak odstranit skvrny z koberce

 

Společně se zmiňovanými nečistotami náš vysavač dokáže rovněž vysát téměř veškerou vlhkost. Takže na konci naší práce odevzdáváme naším klientům krásně čistou, hebkou a vydezinfikovanou součást jejich bytu, v podobě prakticky suché bytové textilie. Což je – dle mého názoru – výsledek, který zákazník právem očekává. Neboť si za něj zaplatil.

Abych nezapomněl, doplnil jsem ještě sám sebe. Pravdou sice je, že je hloubkové strojové čištění o něco dražší než extrakční způsob. Ovšem fakta a argumenty, které před chvilkou zazněly se nedají žádným způsobem obejít – jejich řeč mluví přímo a jednoznačně – jsme lepší, kvalitnější a s naší prací budete zcela určitě spokojenější.

Tak se tedy do toho pusťte, shrnul náš rozhovor mladý umělec a šel si na terasu zakouřit. Spustili jsme naše stroje a koberec se tak ocitl v naší péči. Myslím si, že další popis je tu již zbytečný. Neboť vše běželo v zaběhnutém a vyváženém rytmu. Asi za hodinku jsme měli hotovo a to nás již náš zákazník sledoval ze dveří terasy.

 

Bylo…

rychlé čištění kobercůBylo naprosto zbytečné, aby o něčem mluvil. Vždyť konec konců, na to si chlapi moc nepotrpí. A tak tam jenom stál, uznale pokyvoval hlavou, přičemž zvednul palec nahoru… Jediné co dodal byla věta, která zněla nějak ve smyslu – ještě, že jsem ty kobercové verše fotograficky zdokumentoval, neboť v tuto chvíli nevěřím ani sám sobě, že tu kdy vůbec nějaké byly, skutečně výtečná práce, pánové!

Takže vidíte, nakonec jsme při této nevšední příhodě zvládli i naši všední práci, a firma A SERVIS LIPKA splnila svůj slib daný svému zákazníkovi. Pocit, který mne naplňuje po každé takto provedené práci má v sobě skutečně velký kus poezie, která mi nikdy nezevšední.

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *