Čištění koberců Brno - tepování koberců a čalounění v Brně

Koberec a červená řepa – postrach každé domácnosti

Čistírna koberců Brno - profesionální čištění syntetických kobercůV každé normální domácnosti se občas leccos přihodí. Někdy se jedná o situace, na které se dobře nevzpomíná, i když i ty po letech zákonitě vyblednou. Nedávno do naší úklidové společnosti zavolala mladá žena a ptala se jak dobře vyčistit koberec. Dle hlasu energická, celkově ovšem působila otevřeně a sympaticky. V první řadě potřebovala pomoc s kobercem, ale zároveň bylo patrné, že si chce tak trochu popovídat.

Jejím hlavním problémem byl již tradiční, často až tragikomický vztah mezi kobercem a červenou řepou. Pochopitelně, že chudák řepa v tom opět byla celkem nevinně – autorem malé domácí katastrofy se stal její syn a jeho kamarád. Po pravdě řečeno, velmi dobře jsem ji chápal, neboť mít tmavě rudý kompot z červené řepy rozlitý na koberci. Je skutečně okamžik, který nikomu na náladě nepřidá.  Strojní Čistění Kobercu - Strojové Čištění Kobercu Brno

Samotná historka, nebo alespoň její – první kapitola – byla více-méně banální záležitostí. Chlapec přišel domu ze školy společně s kamarádem, doma nikdo nebyl, neboť rodiče ještě nepřišli z práce, a navíc puberta je pro každého kluka časem. Kdy má téměř neustálý – až „vlčí“ hlad, který se vždy drží na jednom z čelních míst tohoto období. Mládenec ohřál oběd nejen pro sebe, ale také pro kamaráda, a jelikož běžel v televizi hokej, zasedli oba vyhladovělí dorostenci do obýváku.

Již po několika soustech chlapce napadlo…

čištění koberců, sedaček brno Již po několika soustech chlapce napadlo, že by se k ohřátému obědu hodila červená řepa. Takže poháněný hladem i chutí pro ní zaběhl. Skvělý a rovněž zdravý nápad – bohužel s fatální chybou při jeho realizaci. Syn totiž řepu neotevřel v kuchyni, ale přinesl ji rovnou do obýváku. Jedním okem upřeným na obrazovku a s minimálním soustředěním při otevírání se stalo to, co se stát muselo – pro koberec nastalo krvavé poledne…čištění sedaček a koberců brno campus

Zavařovací sklenice se mu na hladké desce stolu vysmekla z ruky, a část chutné, ale nekompromysně barvící zeleniny skončila na koberci. Asi není třeba květnatě popisovat co se dělo potom… Kluci ve zlomku vteřiny zapoměli na hokej. Oběd i řepu – snažili se usilovně zachránit nejen koberec, matčino zdraví, ale hlavně sami sebe.

Bez zbytečných okolních řečí je třeba podotknout, že s tou obrovskou skvrnou toho až tolik udělat nemohli. Usilovným čištěním dosáhli pouze toho, že se jim podařilo změnit temnou a výraznou skvrnu na nepatrně světlejší, ale to bylo ve své podstatě vše. Když chlapec vzápětí osaměl, snažil se soustředit na psychologickou obranu a hledal způsob, jak tuto hrůzu obhájí před matkou. Dobře si byl vědom toho, že maminka v těchto podobných případech připomíná řítící se utržený vagón. Který dokáže zastavit pouze ona sama – krutou pravdou je, že pouze tehdy, pokud to uzná za vhodné…  

Pochopil jsem, že se naší rozlobené klientce nechce ani v nejmenším rozebírat bezprostřední reakci po návratu domů – stačilo vyslovit pouze několik slov. Aby bylo jasné, že to musela být naprostá hrůza. Jsme profesionálové, proto dobře víme, co dokáže během okamžiku červená řepa s kobercem udělat, takže už skutečně nebylo zapotřebí dalších slov.

Ani ve chvílích hrůzného poznání…

čištění koberců brno recenze Ani ve chvílích hrůzného poznání to maminka nevzdala a rovněž i ona se snažila fleky vyčistit sama. Očekávaný úspěch se však nedostavil, i když – jak sama zdůraznila – věnovala postiženému koberci množství energie, námahy a hodně času. Ve stádiu rezignace proto zavolala kamarádce, zda nezná nějaký recept, kontakt či alespoň radu. Ta ji poradila, že by se možná vyplatilo zkusit systém parního čištění – sama má s párou dobré zkušenosti, takže určitě není co ztratit.

Naše zákaznice se někdy nechává doporučením od druhých inspirovat, takže přesvědčivá slovní argumentace dobré kamarádky ji poměrně rychle přesvědčila. Stačí tedy pouze najít firmu, která čistí párou a svěřit koberec do jejich péče. Z pochopitelných důvodů se snažila mít tento problém co nejrychleji z krku a hlavně z očí, proto jednala velmi rychle a energicky.čištění koberců brno cena

Jak sama prohlásila, ráda se při práci odborného charakteru bezvýhradně svěřuje do péče profesionálů, neboť vyznává jednoduchou poučku – odborník zná lépe svou konkrétní profesi než sebesnaživější laik. Proč tedy věnovat energii a myšlenky domácím pokusům. Které převážně přinášejí pouze částečný úspěch, pokud danou konkrétní práci zvládne odborník s poloviční námahou a mnohem rychleji?

K tomu dodala, že firma…

čištění koberců brno-líšeň K tomu dodala, že firma věnující se parnímu čištění nebyla předražená, zaručili ji rovněž dobrý výsledek a nabídli přijatelný termín. Své slovo společnost dodržela a v určenou dobu se koberci zvýrazněnému červenou řepou postavili čelem. Pánové z firmy pracovali se speciální technikou, takže se zdálo, že je pouze otázkou času, kdy se úspěšně se skvrnami vypořádají.

Základem tohoto způsobu je parní čistič, kde probíhá přeměna studené vody na vroucí páru s teplotou až 140°C. Paní s úsměvem dodala, jak ji překvapilo spojení – suchá pára. Pracovníci čistící firmy ji totiž vysvětlili, že pokud pára vzniká z malého množství vody, označuje se jako suchá.

Rovněž jí zdůrazňovali, že suchá pára je velmi účinná a přitom šetrná, takže i ty konkrétní skvrny z červené řepy určitě zvládne. Tato pára koberce zbytečně nepromáčí, pouze je zvlhčí a svou práci zvládne na jedničku. Parní čistič se tak stal pro koberec a mou domácnost nadějí, že ještě téhož dne získá obývací pokoj zpět svůj původní vzhled.čištění koberců brno ceník

Když společnost spoléhající se na sílu suché páry ukončila svou práci, získala klientka pocit. Že tmavé nevzhledné fleky konečně zmizely. Bohužel, stačilo pouze několik hodin a vše bylo opět jinak. Je také třeba uznat, že to nejhorší bylo z koberce pryč, ale obrysy a jemně růžové zabarvení – jako připomenutí původního znečištění – bylo stále viditelné.

Chápeme, vážená paní, vaše rozčarování…

Chápeme, vážená paní, vaše rozčarování, ale nyní již existují mnohem účinnější metody, které jsou takové problémy schopny řešit. Naše úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. hloubkové strojové čištění koberců Brno vás velice ráda přesvědčí. Že tento ověřený systém k těmto pokročilým metodám nesporně patří. Zákaznice nás ovšem překvapila další svou myšlenkou, kterou jsme vůbec neočekávali.

čištění matrací brno Její další dobrá kamarádka ji poradila, že jiná, a přitom všeobecně uznávaná tzv. extrakční metoda bude nejen podstatně levnější, ale také velmi šetrná. Vždyť tento způsob zná prakticky každá domácnost, takže se vlastně jedná o zdokonalené a zmodernizované tepování. Měla by proto zvolit toto, generacemi ověřené čištění – vždyť přece jistota je jistota.  

Společnost A SERVIS LIPKA vždy respektovala myšlenku, že na prvním místě vždy stojí klient, takže je na jeho svobodném rozhodnutí, kterou metodu si vybere. Proto jediným a nejlepším způsobem, jak zákazníka přesvědčit o výjimečnosti naší čistící technologie je kvalita odvedené práce a dokonalý servis – od prvního do posledního okamžiku každé objednávky.čištění koberců brno královo pole

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl…

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl naší nové klientce nestranně a odborně vysvětlit principy obou způsobů čištění koberců, a následně nechám na jejím posouzení, pro kterou metodu se rozhodne. Jsem si jistý, že takový přístup je férový, čestný a správný, a to tím spíše, že si naše společnost váží každého zákazníka a respektuje všechny formy konkurence.

Mladá žena s mým návrhem jednoznačně souhlasila, proto jsem na úvod začal s vysvětlením principů extrakční metody. V určitém směru měla kamarádka naší klientky pravdu, když tuto metodu označila jako tepování. Veřejnosti je tato metoda dostatečně známa, je také poměrně oblíbená a stále ještě dosud považována za způsob čištění, který je s ošetřením koberců spojován téměř automaticky.

čištění sedaček brnoZákladním prvkem dnes používané extrakční metody je tepovač, odborně nazývaný jako extraktor. Pro zajištění úspěchu tohoto postupu se doporučuje nejdříve precizně vysát celý koberec od prachu. Díky tepovači-extraktoru, teplé vodě a účinné chemické látce se do koberce zapracuje hustá aktivní pěna. Její role je jasná – uvolnit ze struktury koberce nečistoty a nastartovat chemický proces čištění.

Po uplynutí technologicky stanovené doby…

Po uplynutí technologicky stanovené doby, která je nezbytná pro působení chemie, přichází ke slovu další fáze procesu, kterou je vysávání. Novější extraktory většinou již disponují i režimem sání, takže obsluze již stačí pouze na zařízení přepnout na tento režim, a koberec vysát. Čištěná plocha se tak zbaví nejen pěny, ale rovněž zachycených nečistot. Vše poté završí finální část, kterou je vysušení koberce. Tato část celého procesu může ovšem – dle konkrétních podmínek – trvat až devět hodin.

Je patrné, že extrakční způsob je technologicky jednoduchý, mnohdy účinný a mezi lidmi osvědčený princip čištění koberců. Mohu potvrdit, že tato slova představují nejen můj osobní názor, ale jsou rovněž postojem firmy A SERVIS LIPKA vůči své nejbližší konkurenci. K mým slovům se přidala pozorně naslouchající klientka – takže kamarádka vlastně měla pravdu, že? Jistě, v něčem pravdu měla, ale mnohé věci je třeba uvézt na pravou míru, shrnul jsem svůj výklad.Čištění koberců - Nejnovější technologie v ČR

Pro úplnost bychom měli v tuto chvíli doplnit, že komplexnější pohled na proces extrakčního čištění rovněž také přináší několik zásadních otazníků, které k této metodě patří. Především se jedná o nadměrnou vlkost a přítomnost vody v koberci po samotném vyčištění této plochy.

Již samotná extrakční technologie…

Již samotná extrakční technologie zná jediný způsob, jak se po práci tepovače s omezeným výkonem jeho vysavače zbavit vlhkosti a vody – nechat koberec přirozeným způsobem vysušit. Což v praxi znamená, že klient by prakticky neměl po takto ošetřeném koberci chodit, nijak jej zatěžovat, ale zároveň by se měl snažit o to, aby koberec mohl pomalu a rovnoměrně schnout. A to je jistě – jak sama uznáte – poměrně nepříjemné zjištění, doplnil jsem své myšlenky.

S tímto výrazným omezením chodu domácnosti čekat dlouhé hodiny, než-li nám kobercová plocha řádně vyschne, to přece nelze považovat v dnešní době za komfortní a efektivní řešení. Navíc tento systém má i další negativní dopad. Množství vody, saponát a tepovač sice dokáží uvolnit z koberce špínu, ale nedostatečný výkon chemie i stroje nezvládne svůj úkol na očekávaných 100%.

Kdo nám vyčistí koberceA jaký je potom výsledek? Často se objevují po vysušení koberce nevzhledné, tzv. druhotné skvrny, které mají svůj původ právě v nedostatečném a technologicky nedokonalém odstranění všech nasbíraných nečistot. Vinu tak nelze svádět na klienta, ale ani na firmu, která čištění prováděla, neboť je prostě součástí extrakční metody.

Dovolím si tvrdit, že se jedná o další…

Dovolím si tvrdit, že se jedná o další, poměrně častý a nepříjemný nedostatek extrakčního čištění. Pokud budeme objektivní, můžeme závěrem konstatovat jediné – tepování je již dnes morálně zastaralá a málo účinná technologie čištění, která nemůže v současnosti zákazníka už uspokojit, a to nejen svojí kvalitou, výsledkem, ale ani hygienickou úrovní vyčištěného koberce.

Dobře, pokud se tedy ukazuje, že extrakční čištění již dnes není, jak se v moderní době traduje říkat „in,“ tak jakou technologii používá vaše společnost A SERVIS LIPKA, položila mi přímou otázku klientka – co mi vlastně nabízíte místo tradičního, přitom zmodernizovaného tepování? Jaké jsou výhody a přednosti metody čištění koberců, kterou používáte?Čím vyčistit špinavý koberec

Prima, přejděme tedy rovnou k faktům, navázal jsem na její výzvu. Naše firma svým klientům nabízí technologii hloubkového strojového čištění, které si získalo, a to nejen na českém trhu výborné jméno a zákazníci jeho kvality stále více oceňují. Dokonce si troufám s čistým svědomím říct, že společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění koberců a dezinfekce Brno patří v oblasti úklidových služeb k lídrům celého trhu.

Technologickou strukturu hloubkového strojového čištění…

Technologickou strukturu hloubkového strojového čištění bychom v našem případě mohli přirovnat ke třem nosným pilířům, které jsou vzájemně pevně a rovnocenně propojeny. Jedná se o dokonale vyladěnou a v praxi odzkoušenou výkonnou techniku. Špičkově účinnou značkovou kosmetiku a perfektně vyškolený tým zkušených profesionálů. Jak jsem se již zmínil, tato trojice je mezi sebou úzce a nenahraditelně spojená. Takže číslo tři sehrává i v naší firmě – stejně jako v každé pohádce – podstatnou a nezastupitelnou úlohu s dobrým koncem.

Na koho se obrátit s vyčištěním koberců v domácnostiZáklad tvoří výkonný kotoučový stroj s rotačními kartáči. Který aplikuje do hloubky koberce unikátní chemickou látku od značkové německé firmy Bosch RTS – její výjimečné složení dokáže z koberce uvolnit nejen špínu a veškerou, za dlouhou řadu let zašlapanou nečistotu. Ale zároveň spolehlivě zlikviduje zdraví škodlivé alergeny, roztoče a jiné mikroorganizmy.

Z této skutečnosti poté logicky vyplývá i další zásadní informace – hloubková strojová technologie dokáže koberec nejen precizně vyčistit, ale zároveň jej celkově dezinfikuje. Klientovi tak po ukončení čištění odevzdáváme po všech stránkách hygienicky čistý. Svěží a vonící koberec. Při vší skromnosti – konkurence tak dokonale propracovaný a perfektní systém čištění klientovi nabídnout nedokáže.

Ihned po dokončení práce kotoučového stroje…

Ihned po dokončení práce kotoučového stroje a účinné chemie, přichází ke slovu vysávání. Nejedná se ovšem o běžný vysavač, který se nám vybaví při sobotním úklidovém procesu. Vysavač, který používá A SERVIS LIPKA je třímotorový a extrémně silný stroj. Který dokonale odsaje nejen znečištěnou pěnu, roztoče, alergeny a všechny mikroorganizmy, ale rovněž přebytečnou vlhkost a vodu.

Po této druhé fázi je koberec nádherně čistý, hebký, provoněný a svěží. Navíc je již téměř suchý, takže jej může zákazník v pohodě ihned používat. To je, na rozdíl od ostatních používaných metod určitě výhodou, což rozhodně stojí za úvahu a zamyšlení.

Po mém výkladu se mladá paní rozhodla již velmi rychle. Dohodli jsme podmínky, termín a rozsah prací, a za pár dní jsme již stáli v obývacím pokoji nad nešťastným kobercem. Nutno přiznat, že koberec dostal od agresivní barvy z červené řepy skutečně zabrat. Takže jsme raději ihned napnuli všechny síly, abychom ho těch nevzhledným stop a skvrn jednou provždy zbavili.

Asi je zbytečné zdůrazňovat…

Asi je zbytečné zdůrazňovat, že naše spolehlivá a lety praxe prověřená strojová metoda nás opět v ničem nezklamala. Přibližně po hodině jsme měli zasloužené „padla“ a koberec opět zářil původním vzhledem a svěžestí. Domácí paní byla viditelně nadšená, neboť nepříjemná památka po červené řepě zmizela stejně tak rychle. Jak rychle ji způsobil její neopatrný syn.

Při ukončení této zakázky jsme tedy byli zase jednou vyznamenáni hřejivým pocitem, že úklidová firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., hloubkové strojové čištění koberců a dezinfekce Brno opět dokázala beze zbytku splnit své dané slovo. Zákazník – i přes počáteční stres – dostal to, co od nás právem očekával, protože služby, které již dlouhá léta poskytujeme. Vnímáme jako závazek spojený s důvěrou, kterou ani v nejmenším nemíníme zklamat!

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *