Odstranění plísní
Víme, jak účinně odstranit plíseň
Víme, jak účinně odstranit plíseň
Objevila se ve vašem bytě či domě plíseň? Nebo se ještě neobjevila, ale máte na její výskyt podezření? Jsou totiž i případy, kdy se plíseň vyskytuje v místech, ke kterým nemáte každodenní přístup, jako například za nábytkem, a tak ji nemusíte ihned odhalit. Jeden z prvních ukazatelů, který může značit výskyt plísní je i zatuchlý zápach a citelná vlhkost ve vzduchu. Vznik plísní totiž velmi úzce souvisí s relativní vlhkostí vzduchu. Tento nezvaný host vám může velmi znepříjemnit život. Nejen, že plísní znečištěné stěny a vlhký zápach není vůbec příjemný, ale dlouhodobé pobývání v takovýchto prostorách může způsobit zdravotní komplikace v podobě alergie či astmatu.
V první řadě je dobré odhalit, proč a z jakého důvodu
se u vás plíseň začala objevovat. Příčin může být hned několik.
Plísně se objevují například na severních stranách domu
a zejména u domů s nezateplenou nebo špatně zateplenou fasádou. Pokud nejsou dodrženy určité podmínky, jako je například nepřerušované vytápění nebo dodržení stanovené povrchové teploty stěn všech místnostech, které překračuje stanovené maximální relativní vlhkosti vnitřního vzduchu, mohou následkem toho vznikat plísně.
Jedním z řešení, proti vzniku plísní, je určitě prevence.
Je dobré obytné budovy udržovat v určité rovnováze, zejména co se vlhkosti týče. Důležité je zejména efektivní větrání a topení. Oblíbené celodenní větrání, ventilací, efektivní není. Tak aby se dosáhlo kýženého efektu je třeba větrání provádět otevřením celého okna po dobu
5-15 minut.
Vzdušnou vlhkost v bytě je možno optimalizovat také pomocí malých absorpčních přístrojů, které vodní páry přeměňují na tekutinu a tu pak shromažďují v zásobníku, který je možno vylít.
Dobré je, si opatřit vlhkoměr a na základě naměřených hodnot poté můžeme po bytové jednotce rozmisťovat
i absorpční přístroje. Vzdušná vlhkost se totiž mění v závislosti na počasí, venkovní teplotě, na tom zda a čím topíme. Ani příliš vysušený vzduch v bytě není dobrý,
to si musíme ohlídat.
Při velmi vlhkých stěnách, například po povodních nebo při dlouhodobém zatýkání je třeba velmi rychle vysušit pomocí elektrického vysoušeče. Ten je mnohem účinnější a pokud bychom jej nevyužili riziko plísní by se značně zvýšilo.
Tyto tzv. horkovzdušné vysoušeče pracují v uzavřené místnosti a musí být umístěny ve vzdálenosti 70–100 cm od zdi, aby proud teplého vzduchu, zdivo nevysoušel rychleji než okolí a nezpůsobil tím pozdější popraskání. Tak abychom docílili stejnoměrného prohřívání zdí,
je třeba vysoušeče posouvat. Také je potřeba zajistit potřebnou výměnu vzduchu.
Pokud se budeme bavit o stavební materiálu je určitě nejvhodnější sendvičové zdivo. Toto zdivo pracuje s klasickými a konstrukčními materiály v jedné tvárnici,
je vhodné pro rekonstrukce i novostavby. Jeho výhoda je zejména v tom, že posouvá velikost teploty rosného bodu. Je tedy navrženo pro udržování ideálního vnitřního mikroklima, tím také proti plísním bojuje.
Také se doporučují omítky a barvy na bázi silikonů, které svými hydrofobními vlastnostmi jednoznačně snižují namáhání fasád a stěn vlhkostí. Děje se tak díky jejich difúzním vlastnostem, které umožňují snadné unikání vodních par z konstrukce stavby.
Regulace vlhkosti v bytě tedy není vůbec jednoduchá věc, ale je možné se s tím naučit pracovat.
Pokud už jste vyzkoušeli vše a plíseň se u vás stále vyskytuje, je rozhodně nejvyšší čas na odbornou pomoc. Tuto pomoc vám může poskytnout i naše firma ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ A SEDAČEK.
Pro odstraňování plísní využíváme osvědčené metody
a využíváme dosud nejznámější nejúčinnější prostředky. Pro očištění stěn a likvidaci plísní využíváme prostředek Sanatop, s kterým si tak nachystáme plochu pro proti plísňový nátěr.
Pro proti plísňový nátěr využíváme průmyslový polymer LSG. Celým názvem Laget Samurai
je produkt, kde je jeho antimikrobiální účinek založený na principu změny iontové rovnováhy ve stěně buňky daného mikroorganizmu.
Funguje to velmi jednoduše, stačí když si představíte balónek naplněný vodou, který propíchnete špendlíkem. Aktivní centra, která jsou pevně vázána na ve vrstvě nátěru podobně působí na buněčné stěny mikroorganismů.
Už nepatrný kontakt buněčné stěny s povrchem ošetřeným LSG způsobí lokální změnu v koncentraci důležitých iontů a vnitrobuněčný tlak následně iniciuje roztržení stěny. Z toho vyplývá, že na povrchu, který je nátěrem LAGET Samurai chráněný nemají plísně ani jiné bakterie šanci přežít.
Další výhodou tohoto nátěru je fakt, že výrazně prodlužuje životnost a barevnou stálost nátěru.
Životnost a účinek LSG se dle náročnosti klimatických podmínek pohybuje v intervalu 4 až 6 let. Z vlastních mnoholetých a praktických zkušeností výše zmíněné období od 4 do 6 let, společnost ČIŠTĚNÍ KOBERCŮ
A SEDAČEK, garantuje.
Napiš komentář
Chceš se zapojit do diskuze?Přidej svůj komentář!