čištění podlah Praha

Průmyslové čištění podlah od olejů, rzi a gumových šmouh.

Broušení podlahPřed časem jsme s manželkou koupili zánovní dům s garáží a zahradou. Řekli jsme si zkrátka, že si ještě v životě něco pěkného zasloužíme. Děti se již před delší dobou osamostatnily a nám se vcelku dobře daří. Život ve městě začal pro nás být stále více únavnější a otravnější. Byt jsme tedy prodali a odešli jsme na venkov, nedaleko od Brna. Měli jsme ovšem velkou výhodu v tom, že v této vesnici jsme měli několik dobrých přátel a známých, takže jsme vlastně do neznáma neodešli. – čištění litých podlah

Auto jsme již neměli, takže garáž nám první rok posloužila jako příruční sklad. Vždyť to znáte z vlastní zkušenosti – uklízíte, dáváte do pořádku každou místnost včetně příslušenství, a najednou se kolem vás nahromadí spoustu věcí, které jste v návalu úklidového zaujetí vyřadili z používání – ale po několika hodinách si uvědomíte, že by se ještě přece jenom mohly někdy hodit… V takových případech bývá garáž, komora či kůlna výborným řešením. Manželka sice moji filozofii neuznávala, ale když přebytečné věci z našeho obytného prostoru zmizely, dala se již snadněji přesvědčit.
Přišlo to náhle, jako blesk z čisté oblohy.

V dopise byla nabídka, zda bych ještě nechtěl v ústavu externě pracovat. Prakticky bez váhání jsem do to „skočil po hlavě.“ Cítil jsem se skvěle a práce mne velmi bavila, ukázalo se ovšem, že denní cestování příměstskou dopravou není žádnou radostnou záležitostí, tím spíše v ranní špičce. Auto jsme již sice neměli, ale oprávnění řídit auto máme oba a jezdili jsme celkem rádi. Bylo tedy rozhodnuto – koupíme si auto.

Koupené…

Hloubkové čištění tvrdých podlahKoupené auto bylo úsporné, pohodlné a pro nás dva až dost velké. Měl jsem dokonce při prvních jízdách pocit, že si na něj ani nezvyknu. Podotýkám, že velikost auta si vybrala žena sama, kdy si nenechala vůbec nic vysvětlit a neustále argumentovala slovy o dovolených s vnoučaty a podobně. Jednoho nevlídného podzimního víkendu jsem si uvědomil nepříjemnou skutečnost – naše nové auto je nuceno stát každý den, a za jakéhokoliv počasí venku před domem. Jednou s ním jezdím já, jindy zase žena – stále se někam přesouváme, přitom se blíží zima a my máme ve svém domě přece nevyužitou garáž!
Nebyl čas na žádné vyčkávání, bohužel, musel jsem souhlasit s manželkou, a téměř všechny dočasně umístěné věci v garáži definitivně skončily na skládce. Garáž jsem tedy uklidil a chodil potom sem a tam, a přemýšlel nad několika detaily, které mne ve vyprázdněném prostoru napadli. Teprve nyní mne udeřilo do očí, kolik je všude různých skvrn a špinavých fleků. Byly zde skvrny od oleje, černé gumové šmouhy od kol auta, neznámá špína na kachličkách, nevzhledné fleky od rzi a letité mapy od čehosi, co již ani nelze identifikovat.
Nejsem z těch, který by byl příliš puntičkářský a pořádkumilovný, ale ta veškerá odpudivá špína mne začala vážně iritovat. Bezodkladně jsem se s vervou pustil do čištění. Moje naivní představy skončily stejně tak rychle, jako začaly. Výsledkem mého snažení bylo pouze sotva znatelné zlepšení – něco sice povolilo a pustilo, něco jen vybledlo, ale žádná velká sláva se nekonala. Naopak dospěl jsem k závěru, že je ta výrázná, stále odolávající a vzdorující špína ještě výrazněji vidět.

Ke slovu…

Odborné tepování a dezinfekceKe slovu se přihlásila pověstná mužská ješitnost. Rychle a s pevným odhodláním jsem zašel do drogerie koupit nějaké zaručené přípravky. Které i podle slov mladé prodavačky slibovaly dobrý výsledek. Celou cestou jsem si zarytě mumlal, že to přece musím zvládnout! Čas strávený mou zarputilou prací rychle ubíhal, práce mne začala stále více unavovat, takže jsem zklamaně musel konstatovat, že žádný vítězný ohňostroj se v garáži konat nebude. Naštvaně jsem nakonec opustil bojiště a odešel domů. Sednul jsem k počítači a začal na webu usilovně listovat v naději, že mi něco spásného padne do oka. – čištění průmyslových podlah
Přece jen se mi podařilo objevit úklidovou firmu, která měla na svém kontě velké množství pozitivních hodnocení, děkovných a doporučujících recenzí, a to jak od různě velkých firem, tak od běžných drobných klientů. Nabízela velmi seriozní služby a já již byl pevně rozhodnut – nedá se nic dělat, sám si poradit nedokážu, tak mi snad pomohou profesionálové a zkušení odborníci.
Zavolal jsem tedy do úklidové společnosti čištění podlah Praha.

Byli velmi ochotní a vstřícní. Přestože jsem je hned z kraje požádal, zda-li není možná nějaká první nezávazná schůzka, při které by si garáž a všechno to znečištění prohlédli a řekli mi, co se s tím dá dělat. K mému příjemnému překvapení hned souhlasili – přijeli a podívali se. Bez jakýchkoliv emocí mi na místě slíbili, že garáž vyčistí bez větších komplikací. Stačí se jen pouze dohodnout na termínu a jdou na to…

Jak…

Ošetření polymerových podlahJak se říká, plácli jsme si a za pár dní se dva zaměstnanci pustili do práce. Budu upřímný, nepředpokládal jsem, že garáž dají do pořádku zcela na 100%, byl jsem připraven na situaci, že přece jenom nějaké skvrny a památné stopy zůstanou a budou prostě neodstranitelné. Mrzí mne, že jsem neměl možnost sledovat je při práci, ale ten pohled po mém návratu stál opravdu za to. Garáž ano, ta zůstala stát na svém místě, ale jak vypadal interiér, to jsem jednoduše nechápal! Doslova a do písmene zářil novotou a čistotou. Po všech těch otravných a ohyzdných skvrnách, mapách a šmouhách nebylo nikde ani sebemenší stopy.
Začal jsem radostí žertovat, že určitě mají kouzelné a nebo nejspíše neviditelné řemeslníky. Kteří vyměňují obkladačky či celé garáže na počkání, ale nic naplat – nedalo se svítit, byl to skutečný fakt. Garáž dostala po pár hodinách jejich odborného čištění nový čisťoučký kabát. Pracovníci se na mne i na sebe usmívali. Neboť to určitě i jim zalichotilo, ale jak se říká – komu čest, tomu čest a uznání! Jistě, stálo nás to o něco více, než od nabídek konkurenčních úklidových firem. Ale pro mne je vždy na prvním místě výsledek, který hovoří sám za sebe. Přesně dle slov našich moudrých předků, na které si vždy v těchto případech vzpomenu – nikdy nejsem natolik bohatý, abych si mohl kupovat levné věci…

Od toho…

Uklízení bytů a společných prostorůOd toho památného dne mám v otázkách úklidu a pořádku zcela jasno. Mám při tom na mysli celý dům se všemi svými kouty a zákoutími. Úklidová společnost A SERVIS LIPKA, s.r.o. se totiž dlouhá léta úspěšně věnuje komplexním službám v této oblasti – tedy počínaje např. čištením oken, koberců a výškovými pracemi, odstraňováním graffiti či podobným průmyslovým znečištěním, které jsem našel v naší garáži, konče…
Musím si uvědomit, že ubíhající roky nikdo nezastaví a mnohé domácí práce zmáhají člověka mnohem více, než-li v mladším věku. A to ani nemluvím o manželce, která od mládí trpí poměrně silnými závratěmi. Takže mytí oken raději ani nikdy nezkoušela. Je samozřejmé, že bych ji k tomu ani nepustil.
Každý večer již stojí naše auto konečně ve své garáži a já mám skutečně výborný pocit, že když ho ráno půjdu já, nebo moje žena nastartovat, budeme mít kolem sebe útulně čisté stěny i podlahu. I proto jsem se rozhodl napsat tyto řádky. Protože pokud někdo potřebuje profesionální a spolehlivý úklid. Který dokáží udělat pouze na slovo vzatí odborníci, bez obav zkuste využít služeb firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. a určitě nebudete litovat.

0 odpovědi

Napiš komentář

Chceš se zapojit do diskuze?
Přidej svůj komentář!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *